رفرنس دهی با نرم افزار

 یکی از مباحثی که همچنان در کلاس های روش تحقیق به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد مورد بحث قرار می گیرد، شیوه ی رفرنس دهی در مقالات و پایان نامه ها می باشد. اگرچه دانستن مبانی رفرنس دهی و شیوه های مختلف آن مفید است، اما به علت گستردگی شیوه ها و استفاده ی نشریات مختلف از روش های مختلف باعث ناکارامدی روش های دستی و قدیمی شده است. امروزه با وجود نرم افزارهای مختلف، شما تنها با استفاده از چند کلیک می توانید رفرنس دهی را به سریع ترین شیوه ممکن و با کمترین خطا انجام دهید.انجام تضمینی پروپوزال و پایان نامه های روانشناسی با تضمین اخذ حداکثر نمره و  دفاع فوری

 

معروف ترین نرم افزاری که اغلب دانشجویان با اسم آن آشنا هستند نرم افزار اندنوت می باشد.این نرم افزار از قدیمی ترین نرم افزارهای موجود رفرنس دهی می باشد و شهرت خود را مدیون سابقه طولانی خود می داند.

با استفاده از  Endnote میتوانید بدون اشتباه از منابعتان برای پایان نامه، مقالات، مجلات و سمینارها با ساختارهای مختلف استفاده نمایید و همچنین این نرم افزار پس از ساخت یک کتابخانه دائمی از منابع مرتبط با رشته تخصصیتان کمک بسیار نویسندگان مقالات علمی در زمینه مدیریت مستندات،  چگونگی یافتن منابع الکترونیکی مناسب مدیریت کتابخانه در Endnote، قرار دادن منابع در word ، چگونگی جستجو در منابع الکترونیکی، چگونگی تهیه فهرست منابع الکترونیکی، از اطلاعات گرفته شده از پایگاه های اطلاعاتی، اهمیت رسیدن به این اهداف، سازماندهی منابع مورد استفاده و تسهیل در جستجو و وارد نمودن منابع در پایان نامه و مقاله ها و گزارش های علمی نوشتن مقالات علمی و نشر مقاله بر اساس استانداردهای مختلف ناشرین بین المللی , می نماید.

 

این نرم افزار می تواند با ارائه بیش از ۳۰۰۰ استاندارد نشر مقاله مدیریت مراجع با نرم افزار   Endnote آموزش نصب نرم افزار Endnot و انواع فرمتهای پذیرفته شده بین المللی استناد نویسی، اهمیت مدیریت مراجع، آشنایی با محیط برنامه  Endnote شیوه های ورود منابع به برنامه Endnote با یکپارچه شدن با MS-WORD کمک شایانی هم به پژوهشگران و هم به اعضای هیات تحریریه مجلات علمی برای پذیرش مقالات کند.

EndNote - Library and Information Services

در اکثر پایان نامه‌ها و مقالات از منابع انگلیسی استفاده میشود. نوشتن منابع این مطالب به‌صورت دستی علاوه‌بر این‌که موضوعی وقت‌گیر است، ممکن است دانشجویان دچار اشتباهات تایپی شوند؛ یا این‌که نحوه‌ی رفرنس‌ دهی منابع مختلف با هم متفاوت باشد و افراد را دچار سردرگمی کند. ساده‌ترین روش برای رفرنس‌ دهی استفاده از نرم‌افزار Endnote  می‌باشد.

آموزش تصویری ثبت سفارش در سایتجهت دریافت مشاوره با ایمیل medicaljournalism2020@gmail.com با ما درارتباط باشید.

 


نظرسنجی